Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Bilimsel ve Teknolojik Haberler / Taksitli Telefonlar 24 Ay
« Son İleti Gönderen: dilokullari 15 Ocak 2015, 13:52:35 »
Son yılların büyük pazar piyasasının oluşmasında büyük etken olan cep telefonlarında bir çok alım imkanları oluşturulmuştu. Bu seçeneklere son zamanlarda pürüzler geldikçe, engellemelerin açıklıklarına karşı bir çok seçeneklerde gerçekleştirilmiştir. Cep cihazlarının taksitli satışlarında pazarlamacılar yarattıkları seçeneklerle büyük imkanların ayrıca sahip oldukları satışlarına çok büyük olanaklar temin etmişlerdir. Tabii ilk olarak bir çok pazarlamacılara ön ayak olan bu ay ay ödeme mobil cihaz satışlarında birçok büyük firmalarda faydalanmışlardır.

En küçük kuruluşlarda büyük kuruluşlara kadar kullanılmakta olan bu alternatifli satışlarla taksitli telefon satımlarında engellere rağmen birden çok alıcılar faydalanarak talep ettikleri akıllı cihazların sahipleri olabilmişlerdir. Mobil cihazlarda birden çok alternatifler bulunurken en yeni sunulan cihazlar karşısında kendilerine hakim olamayan mobil telefon kullanıcıları en yeni çıkan modellerin sahibi olabilmek için, sunulan bu seçenekli taksitli telefon satışlarından yararlanarak farklı ürün satışları sayesinde kullanıcıs olmuşlardır. Öyle ki bu cihazların kullanımı olabildiğince eğlenceli ve zevkli olmalarının en gözde nedenleri olduğu görülmektedir. Her geçen gün yenilenen teknoloji tarafından yeni çıkan telefonların kullanımlarında bir çok farklılıklar yaratılarak yaşamı daha basitleştirecek özellikleri sayesinde yaşamın bazı alanları daha alternatifli ve keyifli olmaya başlamıştır. Özellikleri her gün değişen bu akıllı telefonlarda yeni eklenen nitelikleri göz kamaştırıcılığı karşısında kullanıcıların kendilerini almamak için alıkoyamamalarını akıllı cihazları tecrübe edinince daha iyi anlaşılıyor. Bu akıllı cihazlara sahip olmak için ilk olarak tercih edilen mobil hat firmaları oldukça tesirli faktör oldukları için kullanıcılara sundukları vesileler 24 ve ya 36 ay kadar olabilmesi daha çok alımlı bir durum söz konusu olduğundan taksitli akllı cihaz kullanıcılarının ilk tercihleri olmayı başarmışlardır. Birden çok alanda da bu yazıda bahsedilmesine rağmen oldukça seçenekler içerisinde mobil hat şirketleri bu konuda olabildiğince yer edip, satışlarda yükselmeler yaratmışlardır. Günümüz yaşantısında bir saniye dahil artık akıllı cihazlar olmadan geçiremeyenler için çok iyi bir fırsat olmuştur. Mobil hat şirketleri üstüne üstelik bu taksitli satışların yanında imkan verdikleri bir çok alternatifli görüşme zamanı, mobil internet ve sms olarak belirtikleri belirli kriterlerle birçok müşterinin tercih etme gerekçelerine imkan sağlamış olmuşlardır.

İlerleyen günümüz ileri teknoloji karşısında taksitli telefon pazarlamalarına dair birden fazla imkanlı satışlar varken, üstüne üstelik birde her yeni nitelik daha alımlı olabildikçe talep edilen ürün sahibi olmak artık çok basit. Mobil hat şirketleri tarafından sunulan taksitli alışverişler sayesinde sürekli bir yeni ürün sahibi olmamak imkansız gibi bir vaziyet söz konusu artık. Bu cihazları kullanmamak için hiçbir neden kalmadığı gibi yaşanılan ilerleyen teknoloji zamanına ayak uydurmak mecburi bir hal söz konusu almıştır.
2
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Uzman Ellerde Saç Ekimi
« Son İleti Gönderen: dilokullari 05 Aralık 2014, 18:50:01 »


Beden kıllarının farklı yöntemlerle alınmasına epilasyon ismi verilmektedir. Bu gerekçeyle kullanılan yöntemler lazer epilasyon, ağda, traşlama, cımbız ve iğneli epilasyon olarak sıralanmaktadır. Uygulanan bölgeler özel koruma altında olarak kaş ve gözler araları hariç kapsamlı olarak tüm vücut bölgelerinde ki kıl ve tüylere lazer epilasyon fiyatları uygulanmaktadır.

Farklı çalışma prensiplerine ithaben lazer epilasyon uygulaması kıllara nitelik katan melanin isimli pigment epilasyon amaçlı kullanılan lazer ışın işlemini sağlamaktadır. Meydana gelen ısı tüy ya da kıl çıkış noktası köküne uygulanır ve tahribat meydana gelmesi sağlanır. Bu benzeri işlemlerde başarı oranı kıl veya tüy yapısına göre farklılık göstermektedir. Bilhassa ten rengi koyu kişilerde melanin oranı fazla olduğu için alerjik etkiler görünmektedir. Bu stil koyu renkli ciltlerde başarı oranınında düşük sevilerde olduğu gözükmektedir.Lazer epilasyonunda izlenen işlemlerde öncelikle lazer ışınının yeterli miktarda kıl veya tüy köküne uygulayarak, kökün bir daha aynı özelliğini taşıyamayacak kadar kaybetmesini sağlayıp yeni oluşum sağlamasını engellemektir. Bu süreçte yeterli doz uygulaması kesin bir çözüm oluşturmadığı takdirde fazla kullanılacak doz uygulaması tende lekeler oluşturacağı için fazla doz önerilmez. Lazer tedavisi başlamadan önce yapılacak testlerin %100 kesin oranla sonuçlara göre gerekli işlemin gerçekleştirilmesi her zaman öncelik olarak dikkate alınır. İstenmeyen vücut tüylerinin tersine saç ekim fiyat yaptırmak isteyenlerde bulunmakta. FUE saç ekiminde ekilmesi istenilen bölgeye çıkmış olan saçların yoğunluğu alınan saç sayısıyla tam karşılaştırılmasıyla ilgilidir. Doku nakillerine duyulan ihtiyaç ile ne kadar az ekim işlemi yapılsada, gerçekleştirilen işlem programı devam edildğinde başarıya ulaşılmıştır. Yoğun saç ekimi yapılabilmesi için verimli alanda saç kökünün olması gerekmektedir. Saç yoğunluğunun uyarlanmasında saç türünün düz, kıvırcık ve saç telinin kalınlığı etkili bir etkendir. Eğer saç teli dalgalı ve dolgunsa iyi bir görüntü daha kolay elde edilebilir.

Sonuç olarak saç ekimi işlemi sonucunda, talepte bulunan kişilerin istediklerini alabilmeleri ve saç yapılarına birebir uyuşmasıdır. Bu gibi işlemler sonucu hem işlemi gerçekleştiren uzmanların hem de kişilerinin bulundukları taleplerine dair tatminkar bir sonuç oluşmasıdır.
3
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Sıddık Özpetek Hakkında
« Son İleti Gönderen: dilokullari 30 Eylül 2014, 15:31:51 »


1956 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğretimini Fenerbahçe’deki Nurettin Teksan İlköğretim Okulu’nda ve orta okulu Işık Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nden makine mühendisliğinde lisans, Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’den makine mühendisliği olarak yüksek lisans (MSME), Kaliforniya Irvine’daki National Üniversitesi’nden iş yönetiminde yüksek lisans (MBA) dereceleri almıştır Sıddık Özpetek.

Sıddık Özpetek Kaliforniya Devlet Üniversitesi Long Beach’de inşaat ve makine mühendisliği fakültelerinde yardımcılık yapmıştır. Makine mühendisliği yüksek lisans tez konusu olan “Yapay Kalp Kapakçığı Yaprağının Lineer Olmayan Sonlu Elemanlar Stres Analizi” adlı çalışması, akademik kurula sunulduğu sene ilk üç tezden biri seçildi.  Bu yüksek lisans tezinin özeti olan makaleyi 4 Ağustos 1987’de St. Louis, Missouri’de Altıncı Uluslararası Matematiksel Modelleme Konferansı’nda sundu ve bu metin konferansın tutanaklarında yayınlandı. Dünya’nın en büyük tıbbi araç gereç üretimcilerinden birisi olan Baxter Healthcare Corporation’ın Irvine, Kaliforniya’daki Edwards Less Invasive Surgery ve Edwards Cardiovascular Surgery departmanlarında ve daha sonra Baldwin Park, Kaliforniya’daki Cordis Webster’da araştırmacı mühendisi olmak kaydıyla görev yaptı. Baxter’da mekanik kalp kapakçıklarının ve doku (örneğin; the Carpentier-Edwards Pericardial Valve, the Starr-Edwards Silastic Ball Valve, and the Hemex-Duromedics Bileaflet Cardiac Valve) sonlu elemanlar analizlerini gerçekleştirdi.  Dr. Ronald Janz’in sol karıncığın cidar stresinin hesabı olarak geliştirdiği matematiksel metodu sonlu elemanlar araştırma sonucu ile kesinleştirdi.  Bu çalışma Biophysical Journal’da sunulmuştur (Volume 55 January 1989 173-182).

A.B.D.’den Türkiye’ye döndükten sonra mühendisliği ve bilimsel çalışmaları bıraktı ve sinema piyasasında faaliyet gösteren AFS Film’in ortağı oldu. Hala AFS Film’de çalışmaktadır. Bir çocuk babası ve evlidir.
4
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Yalıtımda Sandviç Panel!
« Son İleti Gönderen: dilokullari 30 Eylül 2014, 15:31:26 »


Sandviç Paneller, çift kat boya işlemi yapılmış galvaniz sac ya da alüminyum levha arasına farklı yoğunluk ve kalınlıklarda poliüretan enjeksiyon işlemi uygulanmasıyla ortaya sunulan kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesidir.

Yüzey kaplaması olarak da kullanılabilmektedir.Standard olarak 3 tip sandviç panel çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Soğuk oda, çatı ve cephe paneli olarak adlandırılırlar. Sandviç Paneller, montaj aksesuar opsiyonları ve basitliği ile inşaalarda alternatif öneriler üreten ilk tercihlerde cephe ve çatı kaplama malzemeleridir. Sandviç Panel kullanılmakta olduğu bayağı ileri seviyede ses, su ve ısı yalıtım olanağı sağlamktadır, yapılarda boya ve sıva benzeri kaplamalara gereksinim kalmasını sağlamaz.Galvanizli sac alt ve üst kısımlarda deforme olup, boyama işlemi Coil Coating teknolojisi ile yapılmaktadır. Bu teknoloji, panellerin dış ortam koşullarında uzun yıllar boyu korozyona karşı aynı kalmasını ve farklı renk alternatiflerini bulundurmasını da sağlamaktadır. Panel üretiminde, çeşitli kalınlıklarda sac ve alüminyum, farklı taşıyıcılar, yalıtım dolgusu ve inşaalara uygun olabilen malzeme alternatifler sunulur. Sandviç panel’de yalıtım malzemesi olarak öncelikle poliüretan, sonrasında taş yünü ve polystren(EPS) kullanılır. Boyalı metallerde boya çeşitleri olarak PVDF, Polyester, Poliüretan ve Plastisöl maddelerinden biri kullanılmaktadır. Genel olarak, Sandviç Panellerde kullanılmakta olan metallerde uygulanan standart boya türü polyester boyadır.Polyester Boyalı Sacın kalınlığı 0,50 mm olup üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanarak, iç yüzeyinde ise astar boyalı galvaniz sac kullanılmıştır.

Sandviç Panel, projelere uygun boyutlarda üretildiği için montaj kolaylığı sağlamaktadır. Bununla beraber fire vermeden çatı ve cephelerin kaplanmasında etkin sayılmaktadır. Düşük ağırlık ve yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.Sandviç Panelim kullanım yeri olarak; Sanayi yapıları, soğuk oda depoları, silolar, tavuk çiftlikleri, şantiye yapıları ( konteynırlar ), zirai yapılar, alışveriş merkezleri ve spor tesisleri gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda tercih edilir.
5
Oyun Salonu / Okula Dönsem Twitter yarışması
« Son İleti Gönderen: resmen 11 Eylül 2014, 20:26:42 »
Doğa Koleji’nin  düzenlediği bu yarışma, katılımcılara okula dönseler şuan nasıl olacağını soruyor. Her tweet, retweet ve fav üzerinden puanlanıyor.  25 Eylül’de son bulacak olan yarışmada en yüksek puanı alan beş kişi Scrabble kazanacak.

Twitter'da #okuladönsem hashtag'i ile tweet atarak yarışmaya hemen dahil olabilirsiniz.

Atılan tweetleri, puan sıranızı, ilk beşe girenleri aşağıdaki linkten görebilir, siz de bir tweet atabilirsiniz:

 https://www.facebook.com/dogakoleji/app_710390692364469

İyi eğlenceler...
 
6
Oyun Salonu / Bir oyun önerisi
« Son İleti Gönderen: resmen 04 Eylül 2014, 17:57:39 »
Çocuklarınız için Facebook’ta oynanan eğlenceli, bir çeşit kart eşleme oyunu. Doğa Koleji’nin hazırladığı yarışma ay sonunda en yüksek puan alan beş kişiye deney seti hediye ediyor.
Uygulamaya şu linkten ulaşabilirsiniz  ;

https://www.facebook.com/dogakoleji/app_141101496051283   

İyi eğlenceler...
7
Oyun Download / The Darkness II (PC) Full
« Son İleti Gönderen: downup 14 Temmuz 2014, 22:02:09 »
The Darkness II (PC) FullMinimum Sistem Gereksinimleri:

CPU: Intel Core 2 Duo E4700 2.6GHz, GD CPU hardware score : 4,
Login to compare your CPU / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Video Card: GeForce GT 430, GD GFX hardware score: 5,
Login to compare your GFX Card / Radeon HD 5570 512MB
OS: Windows XP 32-bit (with service pack 3) , Windows 7, Windows Vista
Memory: 2GB / 8GB free hard drive space
Sound Card: DirectX9.0c Compatible Sound Cardhttp://goo.gl/Op832jTek link tr dublaj filmler

http://goo.gl/HjaPrk

tek link yerli filmler

http://goo.gl/ignFIY

tek link oyunlar

http://goo.gl/sXwRR8

İşletim Sistemleri-Programlar

http://goo.gl/lI56TA
8
Oyun Download / The Haunted: Hells Reach (PC) Full
« Son İleti Gönderen: downup 14 Temmuz 2014, 21:55:31 »
The Haunted: Hells Reach (PC) FullMinimum Sistem Gereksinimleri:

Operating System: Windows XP, Vista, 7
Processor: Intel Pentium Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD Athlon X2 2.8GHz
Memory: 2 GB
Video Memory: 256 MB
Sound card: DirectX Compatible
Hard disc: 4 GB
Other: Keyboard and Mouse, NVIDIA GeForce 7900GS, ATI Radeon 2000 series or higherhttp://turbobit.net/9d6rekfzk1fk.htmlTek link tr dublaj filmler

http://goo.gl/HjaPrk

tek link yerli filmler

http://goo.gl/ignFIY

tek link oyunlar

http://goo.gl/sXwRR8

İşletim Sistemleri-Programlar

http://goo.gl/lI56TA
9
Oyun Download / Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier (PC) Full
« Son İleti Gönderen: downup 14 Temmuz 2014, 21:41:19 »
Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier (PC) FullMinimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista® (Service Pack 2)/ Windows 7® (Service pack 1) 32 bit & 64 bit versiyonlar
İşlemci: Intel Pentium D 3.0 Ghz ya da AMD Athlon64 X2 4400+ 2.2Ghz işlemci
Ram: 2GB Windows Vista ya da Windows 7 için RAM
Ekran Kartı: 512 MB, Shader 4.0 destekli nVidia GeForce 8600 GTS/AMD Radeon HD 4650
Harddisk: 25 GB boş disk alanıhttp://goo.gl/pI27EjTek link tr dublaj filmler

http://goo.gl/HjaPrk

tek link yerli filmler

http://goo.gl/ignFIY

tek link oyunlar

http://goo.gl/sXwRR8

İşletim Sistemleri-Programlar

http://goo.gl/lI56TA
10
Oyun Download / Toy Soldiers (PC) Full
« Son İleti Gönderen: downup 14 Temmuz 2014, 21:30:38 »
Toy Soldiers (PC) FullMinimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP (Service Pack 3)
İşlemci: 2.0 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Shader Model 1 GB Dedicated Ekran Kartı 3.0 veya daha yüksek
DirectX ®: 9.0c
Ses: DirectX 9.0 Uyumlu Ses Kartıhttp://turbobit.net/wskzxman0prz.htmlTek link tr dublaj filmler

http://goo.gl/HjaPrk

tek link yerli filmler

http://goo.gl/ignFIY

tek link oyunlar

http://goo.gl/sXwRR8

İşletim Sistemleri-Programlar

http://goo.gl/lI56TA
Sayfa: [1] 2 3 ... 10