Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Kentsel Dönüşüm Hukuk Bürosu
« Son İleti Gönderen: dilokullari 19 Haziran 2015, 23:34:15 »


Son zamanların önde gelen konularından kentsel dönüşüm projelerinde sıkıntı yaşamakta olanlara alternatif çözüm destek sürelerinde kentsel dönüşüm avukat bölümleri açılarak hizmetler sunmaya başlamışlardır. Yaşanılan hak yenmelerine karşı mağdur kişilerin haklarını almalarında yardımcı olan inşaat hukuku avukat mağdur oldukları durumlarını hakkı olanlarını almalarına destek vermektedirler.

Kentsel dönüşüm sürecinde eskiyen bina ve sitelerin yenilenmesi durumlarında; site ve bina idarelerine, daire sahiplerine ve inşaat/yatırım şirketlerine destek vermek bu tarz yerlerin uzmanlık bölümlerinden başında gelir. Eskiyen bina ve sitelerin yeniden inşaa süreci; İdare Hukuku, İmar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku veya Sözleşmeler Hukuku tarzı bir çok farklı hukuk malumatı gerektirmektedir. Bunun gibi bürolar yüksek okul öğrenim bilgisi veren ve uzman avukatlar ile aşağıdaki konularda danışmanlık yapmaktadır.

Alan düzeni yapımı sürecinde, sözleşmeye uyma konusunda hukuki yardımda bulunmak,

İmar durumu oluştuğunda sözleşmeyi revize etmek,

Hukuki sürenin idarisi için sahipler arasındaki yapılan toplantılara katılarak önerilerde bulunmak

Süre içinde bina/yatırım şirketine/Site Yönetim Kuruluna ve apartman idaresine yatırım ve inşaat bakımından sözlü veya yazılı olma şartıyla danışmanlık yapmak.

İnşaat ve Yatırım şirketleri/Site ve bina yönetimleri ile yapılan görüşmeler doğrultusunda; kat karşılığı yapı sözleşmesi, gelir paylaşımlı inşaat sözleşmesi, ortak şirket kurulması tarzı sözleşme ve iş biçimini yaratmak,

Kat sahipliğinde tapularının alınabilmesi sürecinde hukuki yardımda bulunmak,

Ana proje ve konsept seçme anlarını istenilen hukuki bilgileri sunmak.
12
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Dönüşüm Hukuk
« Son İleti Gönderen: dilokullari 18 Haziran 2015, 00:22:28 »


Yaşam anı geçtikçe yaşantı seviyesinin çoğalması önceki yapıların evrim geçirdiğini farkına varabilirsiniz. Her geçen gün yapılmakta olan sıfır inşaalar sayesinde yaşam konsepti daha iyi seviyeye taşınmasıyla, bir çok önceki inşaalarında yek apartman tarzında değilde kentsel dönüşüm yapısına geçmesi daha iyi görünümlü yapıların olmasını sağlanmakta.

Kentsel dönüşüm hukuk planları sayesinde, kişilerin yaşam tarzı veya biçimi daha sevimli şekillere çevirerek rahat yaşamlar oluşmasını sağlamaktadır. Bu tarz projelerin her geçen gün çoğalması sayesinde birçok kişilerin daha da olumlu yaşantı sürdürebilmesi elverişli hale getirmiştir. Bu sayede müteahitlerin daha da çok fazla proje yapmaları imkanlı hale getirilerek, metropol yaşama dönmesini sağlamışlardır. Şahısların yaşamalarına üzerine ev ihtiyaçlarına ve ya aynı alanlarda çok fazla insanın yaşantısına, kentsel dönüşüm planlarının oluşmasına ana gereksinim olabilmektedir. Projeli bir yapımının sağlanmasına yönelik olabilerek yapılabilecek projenin faaliyetleri, farklı bir idari etkinliği olarak idarelerin sorumluluk alanına bağdaştırılmasına sebeb olabilmiştir. İdarenin yapması gereken bir görev olması gereken imar planlaması; planların hazır hale getirilmesi, planlar doğrultusunda yürütümün idare edilmesi ve kurallara karşı davranışların engellenmesi şeklinde farklı ebatlarda karşımıza çıkmaktadır. İmar planlama ve uygulama süresinin üç temel gayesi olmaktadır. Bunlar; estetik, sağlıklı ve düzenli kentleşme olarak söylenebilir. İmar projelendirme sürecinde idare, sahip olduğu sınırlı doğal kaynakları, ihtiyaçlar bakımından en verimli şekilde kullanılmak şartıyla bir çalışma sağlayacaktır. Sistemli, estetik ve sağlıklı kentleşme şekillerinden ve ya özelliklerinden mahrum yerleşke kısımlarında, kamusal hizmetler isteklerin gerisinde kalmış, kamu düzeninin sağlanmasında zorluklar yaşanılmış, zanaat seviyesine sahip inşaalar yapılabilmesi ya da ilin estetik kıymetlerine istinaden biçiminde bekleyişleri bir hayal olarak kalmıştır.

Kentsel dönüşüm projelerinin ilk nedenleri, eski zamanda yapılmış olan apartmanların fazlasıyla riskli yapı olmasıdır. Kısıtlı saf imkanların talepler bakımından en etkili şekilde kullanma imkanlarında; barınma ve yapılaşma gereksiniminin yoğunluğu dikkate alınarak, olabildiğince çabuk az sürede projelendirme sürecinin bitmesi ve yapılaşmanın idarenin denetimi altında oluşması gerekmektedir. Gümüzde gelinen noktada, Ülkemizde şehirlerin yapılaşma ve planlama süresinden kaynaklanan sorunların çözümlenmesinde, afet riskinin oluşturduğu baskı altında, ilerlemeler sağlanmış, çözüm sürecinin mali imkanlar konusunda yollar aranmış ve ya sosyal açıdan sorunun çözümü yönünde genel bir karar oluşmuştur.
13
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Moda Blog
« Son İleti Gönderen: dilokullari 17 Haziran 2015, 03:28:29 »


Trend moda görselleri hususunda, birikim özelliğinde de olabilecek Türkiye'nin en geniş olaylı içeriği modatürkiyecom'da bulunuyor. Bu görselleri, yapıcı görünüm düşünceleri bildirmesi ve alternatifler üzerine düşünce yürütmenizi kolaylaştırabilmek gayesiyle bir araya getirerek sunduk.

Giyim gösterisi, sokakların modası ve etiket albümlerindeki 100 binlerce giyim fotoğrafından derlediğimiz bu galerilerden; örnek olarak bir sıcak zaman akşamı giyinmek üzere beyaz elbise modellerini listeleyebilir, sezon denim şortların nasıl ve neyle derlendiğine göz gezdirebilir, ehemniyetli çağrılma gibi göze hitap eden zamanlarınız için alacalı ve ışıltılı kıyafetler tercih edebilir ve hemde sadece bu galerilerden zamanın yüksek ayakkabı modasını çok net olmasıyla takip edebilirsiniz.

Bilhassa ak elbiseler için olan elbise kombinler, topuklu ayakkabı ürünlerine, floral desenli gömleklerin hangi kıyafetlerle ve nasıl tamamlandığına bakmanızı öneriyoruz.

Zamanımız yaşamımızda görüntünüze çok önem gösteren birisi iseniz eğer, kesinlikle giydikleriniz kombin olmasına uyum içerisinde olduğuna dikkat etmektesinizdir. Tek tek alacağınız kıyafetleriniz kombin oluyor mu diye düşüneceğinize bir son sağlayarak kombin halde hazırladığımız bu giyimlerle dikkatleri üstünüze çekeceksiniz. Dikkatleri üzerinize alarak giydiğiniz kıyafetlerle yaşayacağınız deneyim devamında her alış verişinizde size yep yeni kombinler sunmaktan mutluluk duyacağımıza emin olabilirsiniz.
14
Oyun Download / Grey Goo (CODEX) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 15:49:08 »
Grey Goo (CODEX) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

Sistem: Windows 7 / 8 / 8.1
işlemci: 3.5 GHz Intel Core i3 Dual Core+
RAM: 4 GB
Hard Disk: 15 GB
Video Card: 1024 MB DirectX 11 destekli kart (GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870)
DirectX: 11Turbobit

https://goo.gl/TdrzXT
15
Oyun Download / Dragonball Xenoverse (CODEX) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 15:38:20 »
Dragonball Xenoverse (CODEX) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

Sistem: Windows Vista (x64) / Windows 7 (x64)
işlemci: Intel Core 2 Duo 2.4Ghz / AMD Athlon 64 X2 5200+, 2.6GHz
RAM: 2 GB
Hard Disk: 10 GB
Video Card: 512 MB Nvidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870
DirectX: 9.0cTurbobit

https://goo.gl/181ydt
16
Oyun Download / Global Ops: Commando Libya MULTi7 (PROPHET) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 15:25:23 »
Global Ops: Commando Libya MULTi7 (PROPHET) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

OS: Windows XP, Vista, 7
Processor: AMD or Intel dual-core processor 2.2 GHz
Memory: 2048 MB RAM
Graphics: ATI or nVidia graphic card with at least 256 MB
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 6 GB HD space
Sound: DirectX 9 compatible soundcard
Other Requirements: Broadband Internet connectionTurbobit

https://goo.gl/34DrZI
17
Oyun Download / The Old City Leviathan (CODEX) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 15:02:04 »
The Old City Leviathan (CODEX) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

Sistem: Windows Vista / 7 / 8 / 8.1
işlemci: 3.0 GHz dual core
RAM: 4 GB
Hard Disk: 3 GB
Video Card: 512 MB video RAM ile DirectX 9 uyumlu ekran kartı
DirectX: 9.0Turbobit

https://goo.gl/lD7r8P
18
Oyun Download / The Legend of Korra (FLT) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 14:14:43 »
The Legend of Korra (FLT) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

Sistem: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1
işlemci: AMD Athlon64 X2 5600+ veya Intel Core 2 Duo+
RAM: 2 GB
Hard Disk: 3 GB
Video Card: Radeon HD 3850 veya GeForce 8800 GT+
DirectX: 9.0Turbobit

https://goo.gl/kPdls8
19
Oyun Download / Moto Racer Collection (SKIDROW) PC Full
« Son İleti Gönderen: downup 13 Haziran 2015, 13:36:45 »
Moto Racer Collection (SKIDROW) PC FullMinimum Sistem Gereksinimleri;

Sistem: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1
İşlemci: Intel 1.6 GHz
RAM: 1 GB
Hard Disk: 2 GB
Video Card: Geforce 3 128 MB
DirectX: Version 9.0cTurbobit

https://goo.gl/5tpmIo
20
Güncel Link Takası - Link Degişimi Sitesi / Koşu Bandı İstanbul
« Son İleti Gönderen: dilokullari 12 Haziran 2015, 01:59:03 »

Günümüz yaşantımızda daha sağlıklı bir yaşam için spora bağlı her şeyi artık yaşadığımız kısımlarda yapma ihtimali bulunabilmekte. İlk olarak heran sağlıklı yaşam için koşu ve yürüyüş olduğu biliniyor. İnsanların çoğu evlerinde artık spor yapmak için özellikle koşubandı satın alma işlemi gerçekleştirebilerek günlük şekillerine özen etmektedirler.

Sıhattli bir yaşam için ilk olarak yapacağınız sporla alakalı bilgiler edinip, her hangi alanda sıhatli veya bedenizle ilgili ilk olarak ne yapacağınızı istediğinize kararlılık göstermelisiniz. Spor başlangıç hareketlerine başlamak istiyorsunuz ve nereden başlayacağınıza karar veremediğiniz takdirde sadece bedenizizi yormuş olacaksınızdır. Spor yapmak istiyorsunuz ve koşuyla başlamak istiyorsunuz. Bunun yanında yapmanız gereken fitness hareketleriyle bedeninizi kuvvetlendirebilirsiniz, vücud sağlamlığınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Fitness yapabileceğiniz spor salonlarına başlayarak vücudunuzun heran bütün yerini hareket ettirebileceğiniz aletler bulunmaktadır. Lakin sadece evde çalışmak istiyor iseniz belirli şekilleri uygulayabileceğiniz takımları evdefitness sitesi tarzı yerlerden talep ederek kondisyon çalışmaları ederek yaz aylarına fit karşıyalabilirsiniz.

Vücud sağlıklı olumunda en çok ehemmiyet yer edinen sporla ilgili birden çok bilginin beraberinde yürütüm basamak imkanları hemen hemen yaşamımızın heranına yayılmıştır. Nitelikli olarak sağlıkla ilgili tecrübeli kişiler yenilen yiyeceklerin sebebiyle formda olunmayacağını çok fazla kez belirtirek her halükarda spor yapılabilmesini üstünde durmaktadırlar. Bir çok spor alanı olması üstüne yine de çoğu zaman en sağlıklı olanının koşu ve ya yürüyüş olabildiği için birden fazla kişilerin tercihi spor malzemeleri olmuştur. Evdefitness yapmak istiyor iseniz, web imkanıyla profesyonel aletler alabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. İnternet sayfalarında yapacağınız alışverişlerinizde alacağınız ürünlerle alakalı site olmasına dikkat etmenizi tavsiye edilir.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10