Gönderen Konu: Mahşerin Dört Atlısı - Quaresma Fernandes Simao Almeida  (Okunma sayısı 2400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
Mahşerin Dört Atlısı Quaresma Fernandes Simao Almeida - Quaresma Fernandes Simao Almeida Beşiktaş - Beşiktaş Yeni Transferleri - Simao - Fernandes - Almeida

Transferde bombaları arka arkaya patlatan Beşiktaş bu sezon kadrosuna tam 4 Portekizli yıldızı kattı.

Transferde bombaları arka arkaya patlatan Beşiktaş bu sezon kadrosuna tam 4 Portekizli yıldızı kattı. Quaresma'nın Siyah-Beyazlı ekibe gelmesiyle başlayan atak, Manuel Fernandes, Simao Sabrosa ve Hugo Almeida ile sürdü.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da büyük zaferler elde etmek isteyen Beşiktaş, ‘Mahşerin 4 atlısını’ kadrosunda topladı! Portekizli yıldız Quaresma’nın Siyah-Beyazlı ekibe katılmasının ardından sergilediği başarılı performans Siyah-Beyazlı yöneticileri herekete geçirdi. Alman teknik direktör Bernd Schuster’in de onayıyla ara transfer döneminde Q7’nin vatandaşları Valencia’dan Manuel Fernandes, Atletico Madrid’den Simao Sabrosa ve Werder Bremen’den Hugo Almeida için girişimler başladı. Transferde sessiz ve derinden ilerleyen yöneticiler hedefi teker teker buldu.

Quaresma’nın payı büyük

Bu transferlerde Ricardo Quaresma’nın da payı büyüktü. Sergilediği mükemmel performansla takımına olağanüstü katkı sağlayan Q7, vatandaşlarının Beşiktaş’a gelmesinde önemli rol oynadı. Valencia’dan kiralanan Fernandes’in ardından, Sabrosa ve Almeida ile yapılan görüşmelerde de Q7 devreye girdi. Vatandaşlarına Beşiktaş’ı ve İstanbul’u anlatan Quaresma dünyaca ünlü yıldızların Siyah-Beyazlı ekibe katılmasını sağladı.

Çıta iyice yükseldi
Bu transferlerle birlikte Beşiktaş’ta çıta iyice yükseldi. Türkiye Kupası’nda hedefe ilerleyen Kartal, Avrupa’da da tarih yazmak için kanat açtı. Dünyaca ünlü isimleri kadrosuna katan Beşiktaş, ligde de liderle aradaki farkın kapanması için düğmeye bastı. Flaş transferlerle gündemin ilk sırasına oturan Kartal, ikinci yarıda hem Türkiye’yi hem de Avrupa’yı sallamaya hazırlanıyor.

Resim - Oyun Forum - Müzik Forum - Mirc İndir - Film İzle - Sinema İzle

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
Ynt: Mahşerin Dört Atlısı - Quaresma Fernandes Simao Almeida
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2010, 21:26:55 »
Alman hoca, yeni transferlerin gelişiyle daha da güçlendiklerini ifade etti.

Beşiktaş'ın ligin ilk yarısını lider Trabzonspor'un 14 puan gerisinde tamamlaması Schuster'in gözünü korkutmamış. Aksine, devre arasında yapılan operasyonlar nedeniyle bir hayli ümitli Alman hoca. Özellikle Fernandes ve Simao'nun gelişiyle daha da güçlendiklerini ifade eden Bernd Schuster, bu durumu, “Organ nakli yaptık. Şimdi daha güçlüyüz” sözleriyle değerlendirdi.

Ve şunları söyledi:

Başlangıçlar zordur

“Kaybedilen puanların büyük bölümü, bireysel hatalardan kaynaklandı. Başlangıçlar her zaman zordur. Biz, iki yıl sonrasının hazırlıklarını yapıyoruz. Kadrodaki bütün futbolculara adaletli davrandım. Herkese şans verdim. Bana Trabzonspor maçında Bobo'yu neden oynatmadığımı soruyorlar. Bu oyuncunun sağlık problemi olduğunu bilmiyorlar. O şimdi ülkesinde, tedavisini yaptırıyor. Eğer Bobo'da ısrar etseydim futbol hayatı tehlikeye girerdi. Benim için önce sağlık gelir.

Kilidi açacak oyuncular

Başkanımız Yıldırım Demirören, yöneticilerimiz Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu ile yaptığmızı toplantıda takımın eksiklerini söyledim. Onlar da sorunları çözüyorlar. Fernandes, Simao gibi önemli oyuncuların işinin bitirilmesine sevindim. İkinci yarıda çok farklı bir Beşiktaş olacak. Gol yollarında çoğalıyorduk ama gol atamıyorduk. Şimdi gollerin kilidini açacak oyuncular geldi.

3 puanlı sistemde her şey olur

Liderin 14 puan gerisindeyiz. Bunu fazla büyütmemek lazım. 3 puanlı sistemde kimsenin şampiyonluğu garanti değil. Trabzonspor ile eşit şansa sahibiz. Aradaki puan farkı kapatılır. Taraftarlarımız sabretsin ve desteklesinler. 5 önemli mağlubiyet aldık. Beni yenilgilerden çok bireysel hatalar üzdü. Rakip forvetlere yardımcı olduk. Ama bunları telfafi edeceğiz. Ali Sami Yen Stadı'ndaki G.Saray maçı bizim için çok önemliydi. Bizi rakipler değil kendi takımımız ilgilendiriyor.

Bir takımdan 12 tane futbolcu sakatlanır mı?

Sezon başından bu yana 12 önemli oyuncumuz önemli sakatlıklar geçirdi. Dünyada ligin ilk yarısında 12 oyuncusu sakat olan takım var mı? Kimisinin iyileşmesi aylar sürdü, kimisinin tedavisi daha da uzadı. Eleştiriler olacak. Ama sistemime asla laf söyletmem. Bu sakatlanan oyuncuların yerine iyi ki A2 takımından oyuncu aldım. Daha da alacağım.

UEFA Avrupa Ligi'nde işimiz zor

Türkiye'de Avrupa kupalarında yoluna devam eden tek takım Beşiktaş. Grup maçları başlamadan önce, ‘Porto birinci, Beşiktaş ikinci olur' demiştim. Söylediğim gibi oldu. Bu kupadaki yeni rakibimiz Dinamo Kiev'i çok iyi tanımıyorum. Bu yüzden araştırıyorum. Kasetlerden maçlarını izleyeceğim. Fİ Yapı İnönü Stadı'ndaki maçı farklı kazanarak deplasmana avantajlı gitmek istiyoruz. Bundan sonra bizi zorlu rakipler bekliyor. Özellikle İngilizler çok tehlikeli. Çok çalışıp başarılı olmak istiyoruz.

Kaynak: Hürriyet

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2010, 21:31:40 »

Beşiktaş taraftarları Dünya yıldızlarının keyfini çıkartıyor...

İstanbul'un girişinde durdurulan bir araçta, Beşiktaş'ta oynama vaadiyle kandırılan 7 Portekizli futbolcu ele geçirildi...
Bundan Sonra İnönü Girişine Rakipler İçin Şu Tabela Asılacak "DİKKAT YILDIZ KAYABİLİR"

NASA dan Besiktasa sert ultimatom: Ulan 50 sene ugrasıp harita yaptık, derhal yıldızları rahat bırakın galaksinin şekli bozuluyor...
YÖNETİMDEN ARTIK LİNSANSLI HUNİLERİN SATIŞA ÇIKTIĞINI AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ))))
BJK FUTBOL YATIRIMLARI A.Ş'DEN SON DAKİKA: Futbolcularımız Guti, Quaresma, Simao, Fernandez, Almeida ile fotoğraf çektirip imzalı forma isteyen Aziz Yıldırım ve Adnan Polat'la görüşmeler başlamıştır.
SON DAKİKA! Barcelona Başkanı Messi'nin sözleşmesine bir madde eklemiş Serdal Adalı'dan uzak duracaksın diye

Üzülme Ronaldo sıra sana da gelecek  geft

Simao: Çok Mutluyum Ricardo Artık Beraber Aynı Takımdayız  :)

Ricardo Quaresma: Evet Bende Çok Mutluyum  :)

Cristiano Ronaldo: Olum Benide Alsanıza Bende Sizin Takımda Oynamak İstiyorum.. :)

Ricardo Quaresma: Kontejan Dolu Olum Baska Sefere Artık :)

Ben de Kartal'ım, beni de alın :) Serdal Başkan duy sesimi :)

« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2010, 21:31:40 »

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2010, 21:32:26 »
Beşiktaş'ın son bombalarını Sevilen Spor Spikerlerine sorduk.

Seslerine Spor Programları ve Maç Anlatımlarından aşina olduğumuz Başarılı Spikerler Simao ve Almeida'yı sizler için değerlendirdi...

ERTEM ŞENER (Star Spor)

HUGO ALMEIDA: Portkeiz milli takımının vazgeçilmezi…Nuno Gomes’i hatırlayın o’nun daha koşanı ve daha bitirici olanı.Tek vuruşları da mükemmel.Birebirde ne yapılması gerektiğini kaleciden daha iyi biliyor.Tek endişem biraz sorunlu gibi.Yüz ifadesi hep mutsuz.Gol kaçırdığında ve attığında pek fark olmuyor yüzünde.

SABROSA SIMAO:İki sezon önce yazın bir tatil sırasında erkek kardeşinin (yanılmıyorsam erkek kardeşi) çocuğu 4-5 yaşlarında gözlerinin önünde dalgalara kapılıp gidiyor.Bu olay onu çok sarsıyor.Hatta 5-6 ay performansına olumsuz yansıyor.Sonra topladı kendini.Gelelim saha içindeki Simao’ya…Kendisini 6 yıldır yakından takip ediyorum.Nani-CR7-Q7 ve Simao hepsinin futbol tarzı ve şekli aynı.Hepsi de mükemmel.Bu yetenekleri neredeyse eşit olan 4 futbolcu arasından sadece birisi farklı bir yönüyle gözüme olumlu anlamda batıyor.Liderlik vasfı…Simao’nun saha içinde liderlik özelliği var.Beşiktaş’da yıllardır olmayan liderlik…Liderin hayırlı olsun Beşiktaş!

-------------------------------------------

EMRE TİLEV (Kanal-D Spor)

Geride kalan yıllara bakıldığında başkanı alına sonuçlar ile kıyaslarsak başarısız bulanların sayıcı çoktu. Gelen zaferler bile taraftar-Yıldırım Demirören gerginliğini perdeleyememişti.

Ama bu süreç Q7 transferi ile değişim gösterdi. Guti üzerine tu biber oldu. Fernandez-Simao ve Almeıda hamleleri ise sıra dışılık yansımaları. Küçük oğluna haksız yere kızan bir babanın onun gönlünü almak için onlarca oyuncağı önüne yığması gibi. Doğru diyenler ve yanlış diyenler..Ama tek istemem diyen Çocuk. Ve bu işe emek veren babanı yanaklarına beklediği barış öpücüğü ve sıkı sıkı saran kollar. “Babacığım” sözleri. Haksızda sayılmaz. Ben Beşiktaşlı değilim ama küçük oğlum fazlasıyla renklerin sevdalısı, Yıldırım amcasını öptü anlından. Babalık hakkı bana saklı ama beşiktaş’da baba hakkı ve çok baba Bobo’dan sonra en kral baba Demirören.

Taraftar bunu yapar mı? Bilmem bildiğim her takıma bir Yıldırım Demirören. Eğer başarı (lig için-çünkü yalnızca statü gereği biri UEFA’da oynayacak) böyle gelecekse, rotasyonlu oyun Schuster’ce istenen ise ( Real Madrid’de yaptı. Yıldızlarla Los Galactıcos adını aldı.) o zaman artık mazereti yok. Hatalar yanlışlar yönetimsel değil onlar tüm hediyeleri sundular. Schuster’in kartalı doğru hedefe ulaştırma becerisi çok önemli ve özel.

Kim bu isimleri küçümsüyor ise aynaya bakmalı. Geldikleri yeri anlamalı ve görmeli. Yıldırım Demirören’in hakkı ona. Başarı yönetime, Çoşku taraftara ve mayıs’da Dublin’de kalkacak UEFA kupası zaferi ülkeme. İnanmıyor musunuz? Görüşürüz…
Beşiktaş Başkanı-Yönetim ve Taraftar…“Mayıs Dublin’de çok güzel olur.”

Kartalbakışı

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2010, 21:33:16 »
Beşiktaş'ın son günlerde kadrosuna kattığı Simao ve Almeida transferinin ardından oluşturduğu kadro ile internette çeşitli transfer geyiklerinin dönmesine sebep oldu...

İŞTE O GEYİKLERDEN BAZILARI

- Şu an Beşiktaş kadrosunun tek eksiği Karadenizli Temel. 4 Portekizli, 3 Alman, 2 Brezilyalı, 1 İtalyan, 1 İspanyol ve 2 Çek ve 1 Slovak.
- NASA'dan Beşiktaş'a sert uyarı geldi; ''Yıldızlarla oynamayın!''
- İstanbul'un girişinde durdurulan bir araçta, Beşiktaş'ta oynama vaadiyle kandırılan 7 Portekizli ele geçirildi...
- Artık Beşiktaş taraftarının Portekizce öğrenmesi gerekiyor takıma tribünden destek vermek İstiyorsa
- Futebol clube do Beşiktaş.
- Beşiktaş çatır çatır transfer yapıyor. Bizim elimiz armut topluyor galiba
- Beşiktaş'a gelmek isteyen C.Ronaldo'ya kontejandan dolayı olumsuz yanıt verildi.
- Yönetimde hedef hala Türk kalan defans hattı..
- Dış ticaret müsteşarlığı, Türkiye ile Portekiz arasındaki dış ticaret açığının alarm vermesi sebebiyle Beşiktaş kulübünü uyardı.
- Beşiktaş yönetimi, Portekiz'den göçmen alımına başladığını borsaya bildirdi.
- Guti, Almeida, Q7, Simao vay be takıma bak. Bravo Beşiktaş en azından maça gitmek için sebepleri var. Biz kimin için maça gidicez: Genç Anıl.
- Beşiktaş Portekiz Ligi'nde yabancı sınırlamasına takılmaz.

TARAFTAR ADINI KOYDU: Q7 ve ÇETESİ

Beşiktaşlı taraftarlar, Portekizli futbolcuların Beşiktaş'a transferinde önemli bir katkı sağlayan Quaresma'yı çetebaşı ilan etti. Film afişi formatında hazırlanan 'Q7 ve Çetesi iş başında' görseli 'Nefeskesici, hala etkisindeyim!' New York Times, 'Quaresma'nın kendini aştığına tanıklık edeceksiniz' Washington Post, 'Her karesi anlamlı, gözünüzü onlardan alamıyorsunuz' L.A.Express, ifadeleriyle desteklendi.

Su_PeRiSi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2011, 15:04:45 »

« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2011, 15:04:45 »

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter